Puma

aero strzalkaOpis konstrukcji
aero strzalkaDane techniczne i osiągi
aero strzalkaGaleria
aero strzalkaPróba statyczna

Komfort, bezpieczeństwo i dobre osiągi to trzy cechy, ktore prawie nigdy nie występują jednocześnie. Chyba, że mowa o ultralighcie Pumie. I to wszystko za rozsądną cenę.

Puma to dwumiejscowy dolnopłat z chowanym podwoziem. Bogate doświadczenie i ogrom pracy wykonanej przez naszych konstruktorów sprawiły, że bezpieczeństwo i wygoda pozostały na takim samym poziomie jak w przypadku samolotu z podwoziem stałym.

Jest to konstrukcja całkowicie metalowa z elementami kompozytowymi, które pozwalają zmniejszyć masę i poprawiają aerodynamikę.

Fakt iż Puma wyróżnia się na tle innych ultralightów osiągnięto także dzięki konsultacjom z doświadczonymi pilotami i potencjalnymi użytkownikami. Ich rady oraz uwagi sprawiły, m.in. że kabina jest przestronna (szerokość 1200mm) i wygodna. Co więcej, w Pumie zamontowano regulowane fotele, a zarówno pilot, jak i pasażer siedzą wyżej niż w innych samolotach tego typu. Dzięki temu użytkownik ma wspaniałą widoczność.

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Doświadczony pilot wie, że samolot powinien dobrze zachowywać się podczas lotu. Właściwe umiszczenie wszystkich elementów sprawiło, że lot Pumą staje się czystą przyjemnością.

Niezwykle szeroki zakres prędkości nie jest jedyną zaletą Pumy. Pojemne skrzydłowe zbiorniki paliwa (2x50litrów) zapewniają bardzo duży zasięg (ponad 1500km). To wraz z pozostałymi osiagami Pumy pozwala jej konkurować z innymi ultralightami z wysokiej półki.

Połączenie doskonałych osiągów i bezpieczeństwa jest także wynikiem zaawansowanego technicznie procesu produkcyjnego, w którym nasi doświadczeni i dobrze wykształceni pracownicy korzystają z nowoczesnych urządzeń CNC.

Pomimo wszystkich swoich zalet Puma nie kosztuje wiele. Jej przewidywana cena jest porównywalna z kosztem zakupu ultralighta, który nie posiada chowanego podwozia. Nie jest to dużą kwotą, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę komfort, bezpieczeństwo i doskonałe osiągi.

frezowanie drewna