Panda

aero strzalkaOpis konstrukcji
aero strzalkaDane techniczne i osiągi
aero strzalkaGaleria zdjęć i filmów
aero strzalkaMalowanie samolotu Panda
aero strzalkaPróba statyczna

Według naszej firmy samolot powinny charakteryzować bezpieczeństwo, komfort oraz dobre osiągi. Kombinacja tych trzech, niezwykle ważnych, cech jest często bardzo trudna do osiągnięcia i wymaga dużego doświadczenia wspartego olbrzymią pracą. Jednak kiedy ogląda się ultralighta takiego jak Panda wiadomo, że było warto. Zwłaszcza jeśli jest w rozsądnej cenie.

Panda to dwumiejscowy bezzastrzałowy górnopłat z usterzeniem typu T. Taki układ jest praktycznie niespotykany i bardzo efektywny aerodynamicznie. Samolot jest blaszany, nitowany, z kompozytowymi elementami.

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Zastosowany układ jest bardzo dobry nie tylko ze względu na aerodynamikę, ale także na komfort. Widoczność jest doskonała, a kabina pilota jest przestronna. Lot staje się jeszcze bardziej komfortowy dzięki regulowanym fotelom oraz wykorzystaniu wolantów do sterowania, co pozwala poczuć się jak w samolocie najwyższej klasy.

Brak zastrzałów w tego typu konstrukcji zmniejsza opór, co pozwala na uzyskanie lepszych osiągów. Wysoka prędkość przelotowa wraz z dwoma skrzydłowymi zbiornikami paliwa (2x50 l) sprawiają, że zasięg jest naprawdę imponujący. Co więcej, poświęciliśmy bardzo wiele pracy, aby otrzymać jak najkrótsze odległości potrzebne do startu i lądowania. Możemy śmiało stwierdzić, że Panda nie odstępuje pod żadnym względem od CH 701 Stoll.

Niewielka prędkość minimalna i znakomita widoczność sprawiają, że następnym krokiem rozwojowym będzie wyposażenie Pandy w pływaki aby z powodzeniem mogła służyć jako wodnosamolot. Zapewni wówczas szereg nowych i jeszcze bardziej ekscytujących opcji. Co więcej zamierzamy sprawdzić możliwości lotu ze zdemontowanymi drzwiami, tak aby Panda stała się maszyną idealną dla miłośników fotografii.

Zaawansowany proces produkcyjny, w którym nasi doświadczeni i wykwalifikowani pracownicy korzystają z najnowocześniejszych maszyn CNC sprawia, że Panda nie tylko posiada szeroki wachlarz możliwości czy znakomite osiągi ale również, że jest dokładnie wykonana.

Pomimo wszystkich swoich zalet cena Pandy jest rozsądna. Przewidywany koszt jest porównywalny z wydatkiem na zakup ultralighta ze skrzydłami zastrzałowymi. Kwota jest zatem zachęcająca, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę bezpieczeństwo, osiągi i szeroką gamę możliwości.

frezowanie drewna